NÄKIALLIKA TÖÖRIISTAMUUSEUM

Tööriistamuuseum-sepikoda asub Kuusalu vallas Kupu külas Näkiallika talus. Mõte omale rajada sepikoda tekkis taluperemehele Peeter Kivimäele juba varases lapsepõlves, kui noorusaeg möödus Mulgimaal Raudnas. Koolist tulles sai ikka ja alati mindud sepikotta, kus sepad nagu mõistatuslikud olendid tule ja rauaga müstilisi tegemisis teostasid. Silma hakkas seppade juures see, et sepad väga vähe juttu ajasid, aga kui nad midagi meisterdasid, siis teadis teine sepp ütlematagi, kuhu õigel ajal haamrilöök anda.

Sellest Viljandimaa sepikojast sündis tugev säde rajada eestimaa seppade mälestuseks üks muuseumitaoline rajatis. Nüüdseks on see teostunud ja tööriistade ning esemete kollektsioonis on eksponaate juba üle kuuekümne tuhande.
Muuseumis on võimalik korraldada õppepäevi, kokkutulekuid ja niisama puhata. Siin on grillkoda, spordiväljakud, ahvi-raudtee, suitsuahi, väljapuhkamisvõimalus ja saun. Mereni on maad 5 km ja Lahemaa Rahvuspargi piirini 3 km. Tallinnast on taluni ainult 40 km mööda asfaltteed. Soodus paik jalgrattagruppidele, kes kavatsevad külastada lahemaad ja kauneid looduslikke paiku. Sepikojas on võimalik meisterdada endale kaasa väikese meene.

VÕTA ÜHENDUST

Info Kupu küla kohta külaelanikule ja külalistele.